Długość życia laptopa

Elektronika, sprzęt komputerowy i inny..
pati
Posty: 10
Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:35

Długość życia laptopa

Postautor: pati » 04 kwie 2015, 17:35

Tak się zastanawiam, ile żyją aktualne laptopy? Ostatnio dużo się słyszy, że przeciętny laptop pracuje do końca gwarancji, czyli dwa lata. Jak jest z Waszymi? macie jakieś doświadczenie w tej kwestii? Może macie jakieś informacje, czy to jakieś konkretne modele, marki laptopów są takie słabe? ;) Ja osobiście wraz z moim laptopem też przetrwałam tylko dwa lata i się zepsuł..

Margarett
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2015, 18:33

Re: Długość życia laptopa

Postautor: Margarett » 07 kwie 2015, 19:43

Wiesz, powiem ci szczerze, że zgadzam się z tym stwierdzeniem. Miałam już dwa laptopy. Jeden zepsuł się po dwóch latach, drugi po trzech. Niestety jego naprawa przewyższała znacznie połowę jego kosztów zakupu, więc to totalnie nieopłacalne. Wolałabym, żeby sprzęt jednak trochę dłużej chodził ale co zrobić :(

lilijanka34
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2017, 21:08

Re: Długość życia laptopa

Postautor: lilijanka34 » 20 lut 2017, 21:24

a ja się nie zgadzam, pierwszy laptop miałam wiele lat, i wcale się nie zepsuł tylko wyjątkowo głośno zaczął pracować, teraz też mam laptop już po gwarancji i jak na razie sprawuje się doskonale, wszystko zależy od poszanowania sprzętu ;)

karolinka22
Posty: 41
Rejestracja: 12 mar 2018, 13:38

Re: Długość życia laptopa

Postautor: karolinka22 » 04 cze 2019, 20:25

ile żyją laptopy? nie mam pojęcia :( ale tego chyba nie da się jednoznacznie ocenić, czasem sprzęcior jest wadliwy i klapa, nie mamy na to wpływu, dla producenta najlepsza żywotnosc to dwa lata, koniec gwarancji, koniec sprzetu, klient przyjdzie po nowy :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2018, 9:10

Re: Długość życia laptopa

Postautor: sebastian44 » 03 mar 2023, 10:43

Długość życia laptopa zależy od wielu czynników, takich jak jakość wykonania, częstotliwość użytkowania, sposób użytkowania, temperatura, ilość przetwarzanych danych oraz jakość i ilość zainstalowanych programów.
Jeśli laptop jest starannie użytkowany, z zainstalowanym oprogramowaniem, które nie obciąża go zbytnio, a także poddawany regularnej konserwacji, to może działać przez wiele lat. Jednakże, z biegiem czasu, komputery stają się coraz bardziej przestarzałe i mniej wydajne, co może wpłynąć na ich żywotność.


Wróć do „Hardware”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron