Budowa altanki - pomocy

Projektowanie ogrodów, Rośliny, Mała architektura ogrodowa, Trawnik, Oświetlenie , Dodatki..
janek
Posty: 10
Rejestracja: 01 kwie 2015, 12:52

Budowa altanki - pomocy

Postautor: janek » 01 kwie 2015, 14:12

Mam dość duży ogród, chciałbym wybudować altankę, drewnianą. Nie wiem jednak od czego zacząć i jakich materiałów potrzebuję. Może ktoś z was budował już taką altanę i ma swój dziennik budowy lub może mi po prostu napisać kiedy i od czego rozpocząć, jakich materiałów używać? Co będzie najlepsze? Macie jakieś praktyczne rady?

Paweł
Posty: 9
Rejestracja: 03 kwie 2015, 16:47

Re: Budowa altanki - pomocy

Postautor: Paweł » 03 kwie 2015, 16:53

Na youtube jest (a przynajmniej kiedyś był) taki film na ten temat, o który pytasz. Możesz zobaczyć, co Ci szkodzi.

patricca73
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2015, 8:26

Re: Budowa altanki - pomocy

Postautor: patricca73 » 09 kwie 2015, 8:29

Mi pomagał znajomy, którego praca to budowa hal stalowych. W związku z tym moja altanka ma szkielet ze stali, a pokryta jest drewnianymi deskami od sąsiada z tartaku. Filozofii większej nie ma, no chyba że robisz jakiś wymyślny kształt. Moja jest po prostu kwadratowa.

lilijanka34
Posty: 10
Rejestracja: 20 lut 2017, 21:08

Re: Budowa altanki - pomocy

Postautor: lilijanka34 » 20 lut 2017, 21:14

A nie masz jakiegoś znajomego stolarza? Sam pewnie nie dasz rady, jeżeli nigdy nie budowałeś takich konstrukcji. Mój mąż jest stolarzem, ale pewnie to nie ten rejon Polski. Akurat altanki robi bardzo wielu fachowców, zwykle z drewna bo to najładniejszy materiał.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2018, 9:10

Re: Budowa altanki - pomocy

Postautor: sebastian44 » 28 sie 2019, 15:54

najlepiej zlecić robotę stolarzowi, zrobi to porządnie i fachowo, a po za tym czasem trzeba dać zarobić ;) ;) ;)


Wróć do „Ogród”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości