Jak pies z kotem?

Wszystko dla zwierzaków. Karmy, choroby, ogłoszenia, akcesoria..
Lidia87
Posty: 52
Rejestracja: 23 mar 2015, 14:13

Jak pies z kotem?

Postautor: Lidia87 » 23 mar 2015, 14:21

Jak myślicie- mały, przyjazny piesek dogada się z kotem? Może macie jakieś doświadczenia z tym związane?
Mamy w domu pieska, ale teraz jest możliwość wzięcia uroczego kotka, którym nie ma się kto zaopiekować.
I tak się zastanawiam, czy raczej się dogadają czy pozabijają...

Nika
Posty: 50
Rejestracja: 23 mar 2015, 13:58

Re: Jak pies z kotem?

Postautor: Nika » 24 mar 2015, 19:23

Ja mam w domu dwa koty i jednego pieska i dogadują się cudownie, nie było nigdy żadnych problemów z nimi . Ale wiem, że to zależy od charakteru zwierzaków. Ja bym na Twoim miejscu spróbowała:-).

Machdalena
Posty: 10
Rejestracja: 10 kwie 2015, 9:58

Re: Jak pies z kotem?

Postautor: Machdalena » 10 kwie 2015, 10:34

Zgadzam się przedmówczynią. Ja mam w domu jednego pieska i dwa koty i dogadują się świetnie! Powiem szczerze, że prędzej można dostrzec sprzeczki między kociakami niż między psem a kotem. Powiedzenie jak pies z kotem w ogóle się nie sprawdza :lol: podejrzewam też, że dużo zależy od charakteru psa czy nie będzie czuł się zazdrosny.. musisz sama ocenić czy Twój psiak zaakceptuje nowego członka rodziny :)

MłodyB
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2015, 18:06

Re: Jak pies z kotem?

Postautor: MłodyB » 25 kwie 2015, 8:01

Ja miałem psa i kota i niestety nie było możliwości żeby byli razem, raz nawet kot podrapał psa w okolicach oka i musiałem zgłosić się do weterynarza.

sabinka345
Posty: 8
Rejestracja: 19 cze 2017, 12:27

Re: Jak pies z kotem?

Postautor: sabinka345 » 19 cze 2017, 12:37

mam dwa koty, i dwa psy, na razie psy są w kojcu, jak zrobimy ogrodzenie i będą wolno biegały po podwórku, to koty będą musiały nauczyć się fruwać :(

Awatar użytkownika
ilonka467
Posty: 40
Rejestracja: 30 maja 2017, 9:52

Re: Jak pies z kotem?

Postautor: ilonka467 » 03 sie 2018, 16:00

wszystko zależy do wieku psa i kota, najlepiej jakby i pies i kot był mały, wtedy na pewno się dogadają, ale jeżeli pies albo kot jest już dorosły, ma swoje przyzwyczajenia i terytorium, to może być ciężko ;)

maksimus
Posty: 23
Rejestracja: 18 lip 2016, 23:14

Re: Jak pies z kotem?

Postautor: maksimus » 17 mar 2023, 0:37

Może to zależeć od osobowości kota i psa oraz sposobu, w jaki zostali wprowadzeni do siebie. W niektórych przypadkach psy i koty mogą żyć razem w harmonii, ale w innych przypadkach mogą mieć problemy z tolerowaniem się nawzajem. W każdym przypadku ważne jest, aby umożliwić im stopniowe przyzwyczajenie się do siebie i monitorowanie ich interakcji.
Jestem jaki jestem i nikt (chyba) tego nie zmieni :)


Wróć do „Zwierzęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron